replica watches fake rolex fake rolex replica watches swiss rolex watches online.
WĄTROBA ”MATECZKA” NASZA

WĄTROBA ”MATECZKA” NASZA

Przez ostatnie lata zmianą diety i ruchem konsekwentnie odkwaszałam swój organizm, pozbawiałam go po-mlekowego śluzu i glutenu, nagromadzonego w tkankach od dzieciństwa. Jednak dietetyczne błędy potrafią skumulować się bardzo głęboko, na przykład w  wątrobie i po latach przybierają formę kamieni. Pulsujący ból pod prawym podżebrzem, kto go nie miał? Niestety, bez specjalnych zabiegów, kamienie te są nie do ruszenia i nękać nas będą do końca życia.

Wątroba to „mateczka” wszystkich organów, największy detoksykator, czynny z przerwami całą dobę. Dzielnie sobie radzi z naszymi kulinarnymi szaleństwami, z odtruwaniem tkanek, filtrowaniem toksyn, usuwaniem z organizmu pozostałości lekarstw i nowoczesnych trójfazowych antybiotyków, chemicznych wypełniaczy suplementów, parabenów dodawanych do kosmetyków, konserwantów żywności, alkoholu, kawy i spalonego tłuszczu…Bez zdrowej wątroby inne narządy podupadają na zdrowiu.

Do oczyszczania wątroby szykowałam się od lat. Zbliżająca się wiosna to najlepszy na to czas. W książkach Tombaka i Małachowa, strony na ten temat mam mocno wytłuszczone, zdania pozakreślane, a rogi brzydko pozaginane…Jednak nigdy wcześniej nie miałam odwagi, by sama na sobie przeprowadzić tę dość osobliwą procedurę.

Oczyszczanie wątroby to nie jest tylko tygodniowa dieta bezmięsna, jednorazowa sesja wieczornego ogrzewania prawego podżebrza, wypicie połowy szklanki oliwy, soku z cytryny, wczesno-porannego „wydalenia intruzów”…Często to nie wystarcza i w efekcie zniechęca. Ludzka wątroba zbudowana jest z czterech płatów i poza funkcją oczyszczania organizmu zachodzą w niej inne kluczowe reakcje, decydujące o naszym zdrowiu. Ponieważ pierwsza sesja detoxu robi porządek tylko w jednym płacie, znawcy tematu zalecają czterokrotną powtórkę całej procedury, w tygodniowych odstępach.

Po cyklicznie powtarzanych mini głodówkach (dieta dr.Dąbrowskiej) i monodietach (książka „Metadieta mikrokroki do makrozmian”, str.172) zawsze na nowo odkrywałam ten sam klucz: „Jesteś tym, co jesz”! Przekonywałam się jak ważne jest okresowe odstawianie ciężkostrawnych produktów, fast foodów, używek, pokarmów konserwowanych i barwionych chemicznie. Doświadczałam efektów oczyszczania i naturalnego odnawiania potencjału poszczególnych zespołów tkanek. Wzrastała energia, poprawiała się cera, sen, oczy nabierały blasku, spadała waga.

Nie będę ukrywać, że każdy detox wymaga samozaparcia i poświęcenia, szczególnie, gdy się to robi po raz pierwszy. Ale efekty są rewelacyjne i w efekcie wynagradzają cały trud!

p.s. Do oczyszczania wątroby przygotowuję się pijąc od 2 tygodni ziołową mieszankę Dr. Stuard’s, z internetowego sklepu Gillian McKeith, zawierającą, miętę pieprzową, mniszek lekarski, lukrecję, rumianek, chaber, liście boldo, perz, wilżynę, oset mleczny oraz dodaję do lekkostrawnych potraw mielony ostropest plamisty. 

Łykam też dziennie 1 tabletkę Kwasu Kaprylowego firmy „Solgar”. W sposób spektakularny niszczy candidę, bakterie drożdżakowe, które karmione przez nas cukrem od dzieciństwa, z czasem rozrastają się poza jelitami do potężnych koloni grzybów i zaburzają wiele procesów w organizmie.

15 lutego czeka nas „pełnia śnieżnego księżyca” 🙂 To świetny czas na detox organizmu. Przygotowania można samemu rozpocząć już dziś. Na przykład roztworem wodno-alkoholowym z łupiny orzecha włoskiego

Inny sposób na domowe oczyszczanie z nadmiaru wszelkich patogenów.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress