replica watches fake rolex fake rolex replica watches swiss rolex watches online.
SZYBKI DŻEM Z DYNI I POMARAŃCZY

SZYBKI DŻEM Z DYNI I POMARAŃCZY

Kolor pomarańczowy łączy barwę czerwieni i żółci, jest mieszanką ognia i ciepła…a my przecież za wszelką cenę chcemy zatrzymać w sobie temperaturę i światło ostatnich letnich miesięcy! Tak, róbmy to na wszelkie możliwe sposoby, zanim bardzo modna „marmurkowa szarość” stanie się codziennością i towarzyszyć nam będzie do kwietnia, na tle grafitowego nieba… Zatrzymujmy na dłużej wzrok na przepięknych liściach, zmieniających się teraz jak w kalejdoskopie, wgapiajmy się w poranne, nie tak już mocne słońce i gotujmy na pomarańczowo 🙂

Dyni czas nastał! I choć do Halloween daleko, zagościła ona na dobre na moim stole. Jest bardzo wdzięcznym warzywem. Można ją jeść i na słono i na słodko i pikantnie.

Propozycja na dziś to proste i szybkie w wykonaniu smarowidło dyniowo pomarańczowe, które można zajadać samo, z „ziarniakiem”, z orzechami pinii, słodkimi migdałami, jak również pokryć nim bezglutenową tartę i upiec 🙂

Potrzebujemy:

2 kg pokrojonej dyni ze skórką

2 kg pomarańczy wyparzonych i wyszorowanych szczoteczką 

5 cytryn wyparzonych i wyszorowanych szczoteczką

15 goździków

Ksylitol, ewentualnie syrop z agawy /ilość i rodzaj wg uznania/

Można poeksperymentować również z imbirem!

I teraz uwaga!

Całe wyparzone i wyszorowane pomarańcze oraz cytryny kroimy na cząstki, usuwamy tyle pestek ile się da i wrzucamy pomarańcze do blendera wraz z kosteczkami dyni. Dwa trzy obroty noży blendera i taką lekko zmiksowaną masę przekładamy do garnka i smażymy z goździkami do miękkości. Mieszamy około 30 minut do odparowania soku i gotowe.

Smarowidło pasteryzujemy w słoikach typy twist.

Kiedy byłam w Kalabrii we Włoszech zauważyłam, że ich słynne pomarańczowe konfitury zawierają całą skórkę pomarańczową, wraz z białą gorzką „podściółką”. I słusznie, ponieważ jest ona pełna pektyn, witaminy C oraz P ( cytrusowy bioflawonoid ).

Moje smarowidło właśnie tę goryczkę posiada, ale zapewniam, że dodatek słodzika i goździków czyni ją wyjątkową 🙂

SONY DSCSONY DSC

SMACZNEGO !

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress