replica watches fake rolex fake rolex replica watches swiss rolex watches online.
Smoothies/smoothy, czyli „ten kluczyk do tego zamka”

Smoothies/smoothy, czyli „ten kluczyk do tego zamka”

Pierwsze koktajle owocowe, na bazie mleka, jogurtu i masła arachidowego zaczęto podawać w USA w latach 60-tych ubiegłego stulecia. Dodatkiem bywały  wiórki czekoladowe, łamany lód, smakowe lody, mrożone owoce i miód. Mocno kaloryczne, stały się od początku dodatkiem do diety sportowców, jak też  codzienną słabością nastolatek i kobiet w ciąży. Z latami dochodziły coraz to nowsze modyfikacje a w ostatniej dekadzie smoothy urozmaicone zostały  o wersję najzdrowszą, dodatek warzyw.

Propagatorka tych ostatnich, Victoria Boutenko, z pochodzenia Rosjanka, kiedy wyemigrowała na Florydę, chcąc wyciągnąć z chorób siebie i najbliższych, postanowiła  zmienić kulinarne przyzwyczajenia całej rodziny. Zaobserwowała, że u szympansów codzienne menu ogranicza się do wolno przeżuwanych zielonych liści razem z owocami i orzechami..Postanowiła zaryzykować..przecież współcześnie żyjące małpy i my ludzie, mamy wspólnego przodka. Po kilku miesiącach tej zielonej, miksowanej i wciąż urozmaicanej  kreacją pomysłodawczyni diety, wszystkie przewlekłe choroby najbliższych cofnęły się .

Moje Smoothy to codzienny, świeży mix warzyw i owoców, z dodatkiem pyłków pszczelich, czasem melasy z drzewa chlebka świętojańskiego czy syropu z agawy. Kiedy poniesie mnie fantazja dosypuje łyżeczkę proszku zielonej herbaty „macha” albo sproszkowanej trawy jęczmiennej. Bywa, że zamoczę wcześniej ziarna siemienia lnianego i stają się póżniej wartością dodaną, bogatą w kwasy tłuszczowe Omega-3. Dodaję  też świeże lub suszone  zioła.

Koktajle Victorii Boutenko są wypełnione po brzegi zielonymi liśćmi, nawet od rzodkiewki, buraka czy marchwi. Autorka książki ” Rewolucja Zielonych Koktajli” udowadnia, że chlorofil zawarty w „zielonym”, w cudowny sposób uzupełnia nasze niedobory we krwi, ponieważ jego budowa różni się od ludzkiego „soku” tylko jednym elementem. Żelazem we krwi a magnezem w chlorofilu.

Tak na prawdę jaką zawartość będą miały Wasze Smoothy zależeć będzie od Waszej fantazji, wyczucia smaku i potrzeb. Ja wierzę, że są one naturalnym i potrzebnym uzupełnieniem wszystkich potrzebnych nam witamin i minerałów, węglowodanów roślinnych, tłuszczy i białek . W pełni przyswajaną multiwitaminą.  Można je podawać dzieciom, które jak wiemy niekoniecznie lubią warzywa i brać do pracy w plastikowym termosie.

Pamiętajcie podstawą Smoothy  jest WODA, pół banana no i zawartość warzywno-owocowej chłodziarki;)

I jeszcze jedno, zachodnia Europa już od dawna nie łyka suplementów multiwitaminowych. Nie są w pełni „odczytywane” przez nasz system obronny. Ten reaguje w 100% tylko na skład warzyw i owoców. To jest po prostu TEN KLUCZYK DO TEGO ZAMKA:)

W każdym razie powiedział mi to profesor pediatrii w Austrii jakieś 10 lat temu…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress