replica watches fake rolex fake rolex replica watches swiss rolex watches online.
Wielkanocny zastrzyk siarki

Wielkanocny zastrzyk siarki

Święci triumf na naszych wielkanocnych stołach. Często jest tylko zielonym ozdobnikiem, zapowiedzią nadchodzącej wiosny i żywym tłem dla świątecznych pisanek.

Ale ten ozdobnik trzeba jeść koniecznie! Ja jem rzeżuchę w zupie, w smoothy, w pastach z fasoli, na razowcu z avocado i w kaszach z oliwą.

Rzeżuchę można wysiewać cały rok. To żaden wysiłek a do tego, w czasach kryzysu żaden wydatek. Aczkolwiek w pomieszczeniu, w którym rośnie roznosić się będzie bardzo nieprzyjemny zapach. I to nas najbardziej zraża do rzeżuchy. Ten odór to obecność siarki, związku, który nadaje rzeżusze ostry smak , podobnie występujący w czosnku, rzodkiewce, cebuli, chrzanie.

Właśnie dzięki zawartości związków siarki rzeżucha dezynfekuje jamę ustną i cały przewód pokarmowy. Wybija wszystkie patogeny, które w sprzyjających warunkach stały się lokatorami naszych organizmów. Np. po zimowych infekcjach..Ale żeby nie wybiła swym smrodkiem także lokatorów mieszkania, trzeba wyizolować dla rzeżuchy jedno pomieszczenie albo zmontować, kupić szklarenkę ogrodniczą/Praktiker/, maleńką dla kilku rodzajów ziół i ustawić na parapecie okna, po słonecznej stronie.

Dla wszystkich łykających „tony” chromu w celu zbicia nadwagi INFO:

Rzeżucha zawiera bardzo dużo chromu, a ten pomaga regulować poziom cukru we krwi.

Związki siarki poprawiają stan i koloryt naszej skóry. Znikają pryszcze, choć na początku mogą się pojawić, gdyż skóra zacznie się oczyszczać z zalegających  „brudów”.  Inne zalety to:

pokłady witaminy K-190% dawki dziennej w 1Łyżce /mocne naczynia krwionośne/,

witaminy C, A, wapń, fosfor, mangan, potas,

kwasy tłuszczowe Omega-3,6..

Jednak 1 Łyżka posiekanej rzeżuchy dziennie to maksimum dawki!!  Więcej może powodować zapalenie przewodu moczowego.

Ziarenka rzeżuchy poza okresem wielkanocnym dostać można w sklepach ogrodniczych, czasem kwiaciarniach w maleńkich miasteczkach i na wsiach. Wysiewamy na wilgotnej wacie, którą wykładamy  ulubiony talerz. Ustawiamy na słońcu i dbamy, aby wata na okrągło była wilgotna.

JEDNA ŁYŻKA RZEŻUCHY/ DZIENNIE = mniej wydatków na SUPLEMENTY „prozdrowotne”

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress