replica watches fake rolex fake rolex replica watches swiss rolex watches online.
NIE JADAM DOMOWYCH PĄCZKÓW

NIE JADAM DOMOWYCH PĄCZKÓW

…ponieważ smażone domowym sposobem, zbyt nasiąkają tłuszczem, wychodzą przez to bardzo ciemne, ciężkawe i nie są tak smaczne, jak te z cukierni. Powodem jest zbyt niska temperatura smażenia w porównaniu z tą jaka powstaje w profesjonalnych przemysłowych urządzeniach. Poza tym, do smażenia trzeba by kupić 10 kostek smalcu, bo jest to najlepszy tłuszcz do długiej obróbki termicznej…a jakoś nie mogę siebie przekonać do jego kupna…Zresztą…kiedy zrobimy więcej pączków niż po dwa dla każdego członka rodziny, to pod koniec dnia okaże się, że zjedliśmy cztery…bo to przecież domowe…szkoda wyrzucić…No a przecież nie o to chodzi 🙂

Oczywiście Tłusty Czwartek to święto, zatem pozwalam sobie i na dwa paczki, ale w najlepszej cukierni wybieram te najjaśniejsze, lekkie jak piórko, rumiane i pachnące różą…Myślę o cukierni, która z pewnością nie użyje starego oleju!

Najważniejszym jest, aby tego dnia nie łączyć z pączkami innych produktów. Po pierwsze dlatego, że paczki są ciężkostrawne i mają tzw. niebezpieczne „trio”, czyli cukier, mąkę białą, mleko, no i drożdże.

Możemy zjeść nawet pięć pączków, ale nigdy nie łączymy ich z białkiem i popijamy tylko:

– gorzką kawą bez mleka!

– gorzką herbatą bez mleka!

– zawsze gorącym płynem nigdy zimną wodą/sokiem!

– najlepiej kawą/herbatą z dodatkiem imbiru, cynamonu, kardamonu, poprawi to trawienie.

Faworki są za to jeszcze cięższe niż pączki.

Podobno w miarę bezbolesnym zabiegiem dla wątroby i trzustki jest jedzenie w Tłusty Czwartek samych pączków. Organizm znacznie lepiej radzi sobie z ich trawieniem, kiedy nie spożywamy innych posiłków, bogatych w różnorakie składniki. Jeśli jednak skusimy się na inne produkty, to przerwa miedzy ich zjedzeniem, a pączkowym łasuchowaniem, powinna być kilkugodzinna.

No to „LAKIERKI NA TŁUSTY CZWARTEK”!…z tym, że ja po dwutygodniowym detoksie na pączka pozwolę sobie w tym roku w innym terminie 😉

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress