WODA STRUKTURALNA | Metadieta
replica watches fake rolex fake rolex replica watches swiss rolex watches online.
WODA STRUKTURALNA

WODA STRUKTURALNA

Środek lata, temperatura powietrza osiągnęła właśnie swoje maksimum. Nawet jeśli nie jest to andaluzyjski upał czy dubajski skwar pocimy się teraz obficiej i bywa, że poranny i wieczorny prysznic to za mało. Środki masowego przekazu i nasz zdrowy rozsądek podpowiada nam, aby latem nawadniać się odważniej, a media dodatkowo informują o konsekwencjach odwodnienia w postaci udaru cieplnego.

Parujemy całą powierzchnią ciała, a kiedy temperatura na zewnątrz rośnie proces ten przybiera na sile. W około 70 procentach zbudowani jesteśmy z wody i jest to powód, dla którego powinniśmy regularnie uzupełniać utracone płyny. Owszem niezwykle istotne jest popijanie wody w ciągu dnia małymi łyczkami, oddala ono dodatkowo uczucie głodu, bo wypełniony wodą żołądek nie domaga się tak szybko pożywienia. Taka sytuacja daje nam również czas, by odróżnić prawdziwy głód od zwykłej zachcianki na coś…Ale czasami wypicie zalecanych 2 litrów wody staje się z różnych względów niemożliwe. Czy zatem jest to jedyny sposób na wyrównanie deficytu płynów ustrojowych?

Okazuje się, że około 20% naszego dziennego zapotrzebowania na wodę uzyskujemy również z soczystych potraw lub przekąsek. Najwięcej zawierają jej warzywa i owoce. To one, głównie surowe w postaci sałatek, surówek, musów, zup, świeżo wyciskanych soków i warzywno-owocowych Smoothies  powinny się znaleźć się  w letnim menu.

Lekkie, pożywne, pełne wartościowych minerałów, witamin i enzymów są również mini-detoxem dla naszego organizmu. Odnawiają nasz immunologiczny potencjał przygotowując nas tym samym na późniejsze zderzenie z zimą.

Trzeba jedynie pamiętać, że o ile warzywa i jarzynki mają znikomą ilość kalorii, o tyle dojrzałe owoce są kaloryczne i w menu powinny stanowić znaczną mniejszość.

Najgorszym rozwiązaniem jest picie wysoko-słodzonych soków oraz napoi rodem zza oceanu, tych brunatnych i lepkich od cukru fabrycznych płynów, wzmocnionych dwutlenkiem węgla i diabli wiedzą czym jeszcze! Przeciętnie zawierają 10 kostek cukru w szklance, są pożywką dla bakterii pasożytujących w naszych organizmach, niszczą uzębienie, prawidłową florę bakteryjną jelit, niszczą włókna kolagenowe budujące strukturę zdrowej skóry, szczególnie skóry twarzy! A nade wszystko obciążają nerki! A obciążone nerki to opuchlizny widoczne na twarzy…

A jeśli chodzi o wodę, to nie wydziwiałam w tej materii, do niedawna …Piję od lat „Nałęczowiankę”, czasem „Muszyniankę” lub „Sopocką” – wyśmienitą z kranu 🙂 Jakiś czas temu zaskoczyła mnie w towarzystwie znajoma, która wodę zamraża…Poczytałam troszkę na ten temat i co się okazuje…

Przegotowana woda z kranu, zamrożona i ponownie odmrożona nazywa się wodą strukturalną, a jej pojedynczy kryształ ma identyczną budowę jaką ma kryształ wody zgromadzonej w naszych tkankach. Woda posiada swoją pamięć…Kiedy płynie na przykład rzeką, zapamiętuje wszystkie związki chemiczne ścieków wpływających do niej, innym znów razem minerały dodane do niej przez człowieka przed zabutelkowaniem…lub chlor…Zamrażając przegotowaną wodę po prostu resetujemy jej pamięć i przywracamy jej najbardziej pierwotny, dziewiczy skład. To dzięki takiej wodzie, a dokładnie wodzie jaka powstaje po rozmrożeniu wiecznej zmarzliny na dalekiej północy,  mieszkańcy Jakucji dożywają w zdrowiu sędziwego wieku.

Wodę strukturalną pijam od niedawna i z przyczyn oczywistych tylko w domu, najczęściej w weekend. W piątek wieczorem gotuję garnek „sopockiej” i po wystudzeniu, wraz z garnkiem zamrażam. Przed porannym tuptaniem po lesie wyciągam garnek z zamrażarki, a kiedy spocona wbiegam do domu, na powierzchni lodu pływa już pierwszy ożywczy łyk roztopionego lodu, który ożywia ludzkie tkanki lepiej niż cokolwiek innego na świecie! A jak ta woda smakuje! Czysty, bezwonny kryształ w płynie przypominający na języku wodę z rwących potoków górskich!

Tę wodę smakujemy, zresztą jak wszystko w Metadiecie! Zatrzymujemy każdą jej kroplę w ustach na dłużej, zawsze w ustach ocieplamy tak, by zespoliła się ze śliną i najlepiej omijając kwasy żołądkowe dotarła jak najszybciej do naczyń krwionośnych.

Tej wody nie mieszamy z jedzeniem! Jest eliksirem życia i zasługuje na wyjątkowe miejsce i czas…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress