replica watches fake rolex fake rolex replica watches swiss rolex watches online.
Kilka słów o metadiecie

Kilka słów o metadiecie

  • / Możliwość komentowania Kilka słów o metadiecie została wyłączona

To już prawie 200 tekstów, które napisałam od marca 2013 roku. Część z nich to przepisy, reszta zaś otwiera bramy tajemnicy filozofii Metadiety, stylu życia jaki wypracowałam dla siebie, po latach poszukiwań. Dzięki niemu udało mi się obniżyć cholesterol do poziomu wymaganego przez medycynę, zatrzymać początki cukrzycy typu II (zależnego od odżywiania i ruchu), wyeliminować astmę, wyszczupleć iw ogóle przestać chorować :-)…Czym zatem jest ta Metadieta?

Meta Dieta jest dietą umiaru. Rozkładaniem potrawy w ustach na czynniki pierwsze, bez pośpiechu tak, aby cieszyć  się naturalnym smakiem. Doborem odpowiedniej pory, porcji i częstotliwości jadania wg zaleceń ajurwedy. Ponieważ nie wszystko co służy innym, służy mnie. To również kierowanie się dobrym samopoczuciem po jedzeniu. Nie jadam potraw, po  których źle się czuję .

Meta dieta to dyscyplina, bez której nie odniesiemy sukcesu w żadnej dziedzinie życia. To utrzymywanie ciała i umysłu w dobrej kondycji poprzez codzienne ćwiczenia jogi, truchtanie, pływanie lub nordic-walking, biegówki, narty zjazdowe, gry zespołowe, dyscyplinę, która sprawia nam przyjemność. Jakąkolwiek aktywność fizyczną, która doprowadzi nasze ciało do przegrzania i pocenia się. Ale nie w nadmiarze! Każdego dnia góra 30 minut!

Do higieny  umysłu zaliczamy przede wszystkim pracę nad poprawą pamięci, ale też sztukę relaksacji, medytację i wydajny sen.

I wreszcie Meta Dieta to wiara, iż jak powiedział średniowieczny zielarz Paracelsus, „wszystko w naturze  jest trucizną i nic nie jest trucizną.To dawka czyni truciznę..” mniej znaczy lepiej i zdrowiej. Liczy się więc UMIAR!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress