JESTEŚMY ZWIERZĘTAMI | Metadieta
replica watches fake rolex fake rolex replica watches swiss rolex watches online.
JESTEŚMY ZWIERZĘTAMI

JESTEŚMY ZWIERZĘTAMI

Żyjemy w świecie totalnego, globalnego i mega szybkiego przepływu informacji. Jej dostępność połączona ze stopniem naszej wrodzonej i nabytej wrażliwości czasem sprawia, iż zupełnie zaskoczeni i poruszeni jakimś wydarzeniem potrafimy z dnia na dzień zmienić swoje życie.

Jakiś czas temu pisałam o tym, że świat gotowy jest na przyjęcie wegetarianizmu w tekście „LESS-MEAT-ARIANIZM” oraz poruszałam kwestie eksploatowania krowy mlecznej w „KROWIE DZIĘKUJĘ” ale dziś po przeczytaniu szokującego wywiadu w Gazecie Wyborczej na str.8, z prof. Andrzejem Elżanowskim jestem znów osobiście, nie po raz pierwszy, do głębi poruszona…

Każdy z nas po zapoznaniu się z tym tekstem musi sam rozstrzygnąć, czy nadal będzie spożywał mięso hodowlane oraz czy chce, tak jak przeciętny Polak, wtłaczać w siebie miesięcznie 5 kilogramów tkanki zwierzęcej!!!

I czy to, że dzierżymy władzę i tron wśród ssaków usprawiedliwia masową, niezwykle wyrafinowaną i sprawną machinę powolnego zabijania „naszych poddanych”, zadającą im cierpienie nie tylko w momencie uboju ale począwszy od chwili ich narodzin…

By obejrzeć tę machinę nie musimy się wybierać z wycieczką do gigantycznych ociekających krwią ubojni ani odwiedzać stłoczonych w klatkach kurcząt pozbawionych wypalaniem dziobów. Dziś te obrazy bombardują nas w mediach i dobrze!

Dzięki temu możemy w zaciszu domowego ogniska, przytulając kota czy psa, rozważyć mikro zmiany w naszym menu. Ot chociażby wzorem naszych ojców, zmuszonych co prawda biedą i niewydolnością systemu PRL-owskiej gospodarki, spożywać mięsa mniej, ograniczając się do niedziel i świąt. Rynek jest tak bogaty w produkty nie pochodzące od ssaków, że tylko stopień naszej kreatywności jest tu barierą w tworzeniu coraz to nowych, smacznych dań.

Nie łudźmy się, ludzkość nie stanie się roślinożerna z dnia na dzień choć gołym okiem widać, iż potrzeba zmian w sposobie odżywiania się ludzi-zwierząt oraz traktowania przez nich zwierząt hodowlanych jest paląca!

SONY DSC

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress