replica watches fake rolex fake rolex replica watches swiss rolex watches online.
HIBISKUS NAPAR NA MROZY I NIE TYLKO…

HIBISKUS NAPAR NA MROZY I NIE TYLKO…

To był zwyczajny styczniowy poranek jakich wiele. W nocy wybieliło puszystym śniegiem szarobure jezdnie i domy, co dodało światu lekkości i wydawał się przez to bardziej przyjazny…Ślicznie, pomyślałam…nie zrażając się zbytnio radiowymi komunikatami, które ostrzegały przed oblodzoną nawierzchnią jezdni..

Sprawdziłam tylko ilość zatankowanego paliwa i herbaty w termosie, wody w butelce oraz wrzuciłam na tylne siedzenie wełniany koc z Nepalu i narciarskie spodnie. Można by pomyśleć, że przygotowałam się na dłuższą wycieczkę poza miasto, albo na obiad u teściowej, oddalonej o …dziesiąt kilometrów. Otóż nie. Nauczona zimowym doświadczeniem, miedzy grudniem a marcem, wożę ze sobą wszelkie możliwe „ocieplacze”, nawet w mieście. Czy się przydają?

Tamtego styczniowego poranka, moje auto wpadło w poślizg, można by rzec, pokazowy! Nagle zabujało kołami na plastrze lodu, a ja wbrew narciarskiej zasadzie, „nie krawędziuj na lodzie”, jak na przekór, uderzyłam butem w hamulec…Pół tony zielonej blachy zatańczyło zygzakiem na wysokim nasypie i wypadło z zakrętu jezdni, tuż za ochronną barierką. Od razu zsunęło się z nasypu pod kątem 45 stopni, zatrzymało, a dla mnie zatrzymał się świat…Miałam dużo szczęścia nie tylko dlatego, że nikt nie jechał z przeciwka. W gąszczu drzew, które mijałam „spadając” w dół i kręcąc kierownicą jak oszalała, żadne nie stanęło na mojej drodze, a tylko jedno rozpruło mi prawą stronę auta, oszczędzając jednak mnie!

Minus 12 stopni, wiatr i sopocka zimowa wilgoć, to warunki w jakich stałam 30 minut czekając na lawetę. Gdyby nie gorąca herbata z hibiskusa i wełniany koc, chyba bym się rozchorowała…pierwszy raz od czterech lat!

Kwiat hibiskusa ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Podczas gdy u nas na północy zalany wrzątkiem leczy i rozgrzewa, to w Afryce chłodzi w upalne popołudnia, zmieszany z cytryną, melisą i kostkami lodu.

HERBATKA ZIMOWA Z HIBISKUSA DO TERMOSU:

– garść kwiatów hibiskusa,

– 3-5 goździków,

– pół kciuka startego korzenia imbiru,

– sok z 1 cytryny,

– miód gryczany, ( przy przeziębieniu lipowy) ilość wedle potrzeby lub 1/2 łyżeczki stewii.

Poza miodem, wrzucamy wszystkie składniki na dno termosu i zalewamy wrzątkiem, mieszamy i na końcu dodajemy miód. Same kwiaty hibiskusa można zalewać wrzątkiem dwa razy. Ja zjadam je na końcu 🙂

SONY DSC

Zabieramy herbatkę ze sobą w termo-kubkach, do pracy, na uczelnię i do pociągu. Nie ma lepszej ochrony na mrozy i zamiecie. A do tego hibiskus odmładza! 😉

SONY DSC

Kiedy po tej porannej przygodzie cała i na własnych nogach wróciłam do domu, oczywiście od razu dla pewności zażyłam mój ELIKSIR ZDROWIA nr.2On się zawsze sprawdza! Na przeziębienia, na złe trawienie, na obniżenie cholesterolu, na głoda, na dobry sen…I na co tylko chcecie! 🙂

DOBREGO DNIA 🙂

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress