replica watches fake rolex fake rolex replica watches swiss rolex watches online.
FUNDACJA       M E T A P O M O C

FUNDACJA M E T A P O M O C

Biznes, sztuka, mentoring, sport, wolontariat. Wspólna cecha, która połączyła we współpracy czternaście przedsiębiorczych kobiet, to empatia. Tworzymy organizację, która ma nadzieję nieść konkretną pomoc dorosłej młodzieży opuszczającej pieczę zastępczą.

Działamy w Gdańsku na rzecz wychowanków placówek opiekuńczych, Domów Dziecka i rodzin zastępczych, którzy po osiągnięciu pełnoletności opuszczają dotychczasowe bezpieczne miejsca zamieszkania i rozpoczynają samodzielne życie w społeczeństwie.
Stawiamy na  edukację młodych ludzi oraz rozwijanie samodzielności i kompetencji  do podejmowania decyzji w ich dorosłym życiu. Jednak naszym flagowym – statutowym założeniem jest przeprowadzanie remontów mieszkań socjalnych, wraz z wychowankiem i włączanie go do każdego następnego remontu mieszkania, kolejnego wychowanka w naszym projekcie.

IMG_4013

Nasza pomoc obejmować będzie trzy tematy dotyczące wsparcia samego Wychowanka pieczy zastępczej oraz trzy obszary działania Fundacji METAPOMOC /wychowanek, dialog między instytucjami, angażowanie aktywnych kobiet, pełnych empatii i pomysłów/.http

PROGRAM WSPARCIA WYCHOWANKÓW W ZAKRESIE PEŁNIENIA RÓL SPOŁECZNYCH (rodzice)

Fundacja przygotowała program umożliwiający edukację w zakresie macierzyństwa i tacierzyństwa.

PROGRAM PRZYGOTOWANIA WYCHOWANKOM ZAPLECZA MIESZKALNEGO

W przysposabianiu mieszkań socjalnych, pomagać nam będą sami zainteresowani, biorąc czynny udział w remoncie, wraz z ekipą budowlaną,
zaś na dalszym etapie, angażując się także w remonty mieszkań naszych kolejnych podopiecznych.
W ten sposób stworzymy grupę wsparcia, złożoną z samych obdarowanych, w myśl: „otrzymałeś pomoc – nieś ją innym„.

*  PROGRAM PRZYGOTOWANIA WYCHOWANKÓW DO WEJŚCIA NA RYNEK PRACY

Opracowany przez ekspertów, kompleksowy program pozwoli na przygotowanie wychowanków do aktualnych wymogów rynku pracy.
Program obejmuje cykl szkoleń z zakresu umiejętności profesjonalnego przygotowania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji podczas interview,
sprawnego poruszania się po rynku pracy i nabycia umiejętności korzystania z instytucji wspierających osoby szukające pracy.
Dodatkowo, osoby uczestniczące w programie będą mogły skorzystać z pomocy mentorów i coachów.
Współpraca z naszymi Partnerami w Biznesie pozwoli nam na wsparcie osób w skutecznym znalezieniu pracy.

Mamy za sobą pierwszy wernisaż prac malarskich, wykonanych przez same fundatorki i wolontariuszki Fundacji METAPOMOC, zorganizowany z intencją propagowania naszej idei, w szerszym gronie przyjaciół i znajomych.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY WSZYSTKIE ORGANIZACJE POZARZĄDOWE, ZAINTERESOWANE NIESIENIEM POMOCY DOROSŁYM WYCHOWANKOM PLACÓWEK OPIEKUŃCZYCH.

W czynieniu dobra nie ma granic ani konkurencji

IMG_3647

Wernisaż prac odbył się w Studio ATELIER artystki Magdy Benedy w Gdańsku nad Motławą

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress