replica watches fake rolex fake rolex replica watches swiss rolex watches online.
DLACZEGO WARTO SCHUDNĄĆ?

DLACZEGO WARTO SCHUDNĄĆ?

…ponieważ utrata nadwagi nie prowadzi jedynie do zgrabniejszej sylwetki i lepszego samopoczucia, ale przede wszystkim do redukcji zapaleń!

Nie jestem jedynym tego przykładem. Przez wiele lat borykałam się z różnymi zapaleniami, chronicznie nawiedzały mnie zapalenia zatok, gardła, ucha, oskrzeli…Należałam do tych „chorowitych”, którzy już na początku zimowego sezonu zaopatrywali się w potrzebne wzmacniające preparaty, regularnie jadali jogurty pełne dobrych bakterii oraz mieli swoje wygrzane krzesełko w przychodni lekarskiej. Przez całe lata nijak nie mogłam zrozumieć, że nie odczuwam żadnej poprawy, mimo tak skrupulatnego przygotowania na nadchodzące chłody…Ponieważ jednak należałam do większości, ostatecznie akceptowałam ten stan rzeczy i tak mijały lata…Wiele lat…

Z czasem moje zapalenia znalazły „ujście” w alergiach wziewnych i ostatecznie w astmie. Te, jako pierwsze, zaczęły się cofać dopiero wtedy, kiedy wyeliminowałam z pożywienia to, co obciążało mnie najbardziej, pokarmowe alergeny. Już niemalże po miesiącu wyeliminowania tłustego nabiału i glutenu nabrałam energii, a aktywność fizyczna stała się czystą przyjemnością. Mimo,  że sport uprawiałam całe życie, dopiero teraz pociągnął on za sobą długo oczekiwany efekt końcowy, spadek poziomu cholesterolu i zrzucenie nadwagi! Na domiar tego, szybko spostrzegłam, że kompleks zmian jakie wprowadziłam do mojego życia zaowocował cofnięciem się procesów zapalnych! Wszystkie moje nawracające, sezonowe dolegliwości bezpowrotnie zniknęły…

Wiele lat temu dr David Servan-Schreiber w słynnej książce „antyrak, nowy styl życia” przekonywał, że nowotwór w początkowej fazie, nie jest niczym innym, jak stanem zapalnym tkanki, przechodzącej następnie kolejne fazy mutacji finalnie tworząc ognisko raka. Jak nie dopuszczać do stanów zapalnych lub jak najszybciej je niwelować?

W jednym z artykułów przeglądu naukowego Cancer Research, czytamy, że osoby z nadwagą, które na skutek redukcji dziennego spozycia kalorii oraz aktywności fizycznej, straciły co najmniej 5% masy swojego ciała, doświadczyły również znaczącej poprawy redukcji markerów zapalenia! W ciągu prowadzonych badań zaobserwowano, iż w związku z aktywnością fizyczną badanym spada przede wszystkim poziom reaktywnego białka CRP, będącego pierwszym sygnałem rosnącego ryzyka stanu zapalnego, często w następstwie nowotworu, choć niekoniecznie. Zarówno otyłość jak i zapalenie mają związek z wieloma typami nowotworów”- uważa doktor Anne McTiernan, dyrektor jednostki prewencji raka Prevention Center w centrum badań Fred Hutchinson Cancer Research Center w Seattle. 

Kobiety, które wzięły udział w tym badaniu, zostały przypisane do grupy mającej na celu utratę wagi o 10% w czasie jednorocznego kursu. Zajęcia polegały na konsultacjach dietetycznych oraz na lekkich ćwiczeniach aerobowych (typu nordic walking, pływanie). Ważny do odnotowania jest fakt, iż nie podawano badanym kobietom SUPLEMENTÓW NA ODCHUDZANIE…Dla naukowców oczywistym jest, że one nie działają!

Zaobserwowano również, że same ćwiczenia, bez zmiany diety na niskokaloryczną i bez utraty nadmiaru kilogramów, nie miały wielkiego wpływu na markery zapalenia!

Niemniej jednak wnioski nasunęły się natychmiast. Jesteśmy w stanie kontrolować nasze zdrowie, bez ubiegania się o interwencję środków farmakologicznych i zabiegów chirurgicznych. Wystarczy ograniczyć wielkość porcji, jej kaloryczność i na stałe włączyć aktywność fizyczną, szczególnie teraz, kiedy wiosna z impetem zawitała w nasze progi :)…poza wykluczeniem z diety alergenów pokarmowych, jest to filar Metadiety!

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress