replica watches fake rolex fake rolex replica watches swiss rolex watches online.
BAJPAS DLA ŻOŁĄDKA – MAŁY TALERZYK

BAJPAS DLA ŻOŁĄDKA – MAŁY TALERZYK

  • / Możliwość komentowania BAJPAS DLA ŻOŁĄDKA – MAŁY TALERZYK została wyłączona

Talerze Amerykanów rosną już od półwiecza. Wiadomo! w Stanach tylko odpowiedni rozmiar budzi respekt. Samochody, domy, ogrody i lodówki muszą być D U Ż E ! Wielka Ameryka i wielcy rozmiarem Amerykanie. Czyli wszystko jest okej!

Nikt nie wie, co wydarzyło się pierwsze, czy najpierw zwiększono średnicę talerzy w Ameryce i dlatego Amerykanie sukcesywnie nakładali sobie na nie większe porcje,  czy odwrotnie, głodni Amerykanie nakładali sobie za dużo na talerz i dlatego zaczęto produkować większe talerze?…Dość na tym, że jeszcze w latach 60-tych średnica amerykańskiego talerza wynosiła ok.23 cm, a dziś grubo ponad 30 cm…

To oczywiste, że na większym talerzu zmieści się większa porcja. A jeśli jeszcze cena za porcję maleje to tym bardziej kusi, żeby nałożyć więcej. Tyle, że żołądek mamy jeden. Od pierwszej chwili narodzin jego wielkość to rozmiar dwóch złączonych piąstek, a potem pięści u dorosłego. Jeśli już od dzieciństwa niemiłosiernie go rozciągamy to posłusznie zwiększa swe gabaryty, aby też póżniej  „wołać” o więcej!

Dzieci, szczególnie widać to po tzw.niejadkach, sytość wyczuwają naturalnie. Często przeżuwają wolno, przez to zjadają mało,  ale  tak właśnie jest najzdrowiej! I jeżeli nie lubią mięsa, czy mleka, to cieszmy się, bo  rozumienie ich własnych potrzeb w tym zakresie jest jak najbardziej instynktowne i nie zostało jeszcze niczym zaburzone.

Niedopuszczalne jest dla mnie, kiedy pediatra krytykuje szczupłą sylwetkę dziecka, zamiast najpierw wykonać podstawowe badania. Szczupłe w przyrodzie znaczy normalne!

Niedopuszczalne jest też, kiedy babcie, matki i ciotki wtykają dziecku na siłę ostatnie kęsy! Za mamusię, za tatusia, leci samolocik…itd. PULCHNY PRZEDSZKOLAK TO ZAPOWIEDŹ PROBLEMÓW Z NADWAGĄ W ŻYCIU DOROSŁYM, SKŁONNOŚĆ DO CUKRZYCY TYPU 2, CHORÓB SERCA I ZWIĄZANYCH Z KRĄŻENIEM KRWI, których można by uniknąć jedząc z umiarem i na swoją miarę…

„Najedz się do syta kochanie”, to tak jakby powiedzieć.: ” R O Z C I Ą G N I J M Y  jeszcze trochę twój żołądek”…tylko po co?

W USA zabiegi zmniejszania żołądka wykonuje się od półwiecza.. W Polsce na tę operację czeka 1,5 mln ludzi …Wszystko dlatego, że nie umiemy się opamiętać, że mając wpisane w geny długie okresy głodu jednocześnie trzymamy „mamuta” w lodówce i to z długim terminem ważności… Zatraciliśmy zupełnie kontrolę nad łaknieniem i odczuwaniem pierwszego momentu sytości. No i talerze też nam rosną..Mierzyliście?

Już 200 lat temu Benjamin Franklin powiedział, że „to rozwój sztuki kulinarnej przyczynił się do tego, iż jemy dwa razy więcej niż wymaga tego od nas natura…”, zatem ile razy więcej zjadamy dziś, w roku 2013?” Obżarstwo, jeden z siedmiu grzechów głównych, jest wstydliwym i widocznym piętnem naszej cywilizacji.

Zanim cieniutkie ostrze skalpela przetnie nasze powłoki brzuszne i chirurg zaciśnie na żołądku ograniczającą łakomstwo klamrę, spróbujmy jeszcze zawalczyć,  zamieniając duży talerz na mniejszy.

Nie ma diety cud, nie ma też suplementu cud jest tylko mało, wolno i bez dokładki…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress